Nors iš pirmo žvilgsnio baidares vasarotojai renkasi kaip labai saugią pramogą vasarai, tačiau iš tiesų joje gali slypėti ir pavojų. Ypatingai tuomet, kai žmogus pats neatsakingai pasielgia ir nesusitvarko su paprastais dalykais. Kas gali blogo nutikti, plaukiant baidare, jeigu nesusitvarkote? Kokių saugumo priemonių pirmiausia reikėtų laikytis?
Nevartoti alkoholio
Pirmiausia, baidares yra tam tikra transporto priemonė, o su transportu mes nejuokaujame ir neturėtume važinėti kažkur girti. Todėl reikėtų vengti alkoholio vartojimo. Žmonės dažniausiai baidares traktuoja tiesiog kaip linksmą pramogą, tačiau juk iš tiesų tai yra gana sudėtingas darbas. Tad reikia pirma užtikrinti blaivumą. Kelionės metu išgerta viena ar dvi skardinės alaus gal labai nieko ir nepakenks, bet tik tada, jeigu tai nepaveiks per daug žmogaus. Iš esmės girtam ir apsvaigusiam žmogui plaukti negalima. Visų pirma, dėl to, kad jis nesuvaldyti gali savo valties. Antra, jeigu iškristų, gali lengvai nuskęsti, kadangi paprastai girtas žmogus lengvai nugarma ir neišplaukia. Taigi, alkoholio draudimas turėtų pirmiausia galioti plaukiant tokiomis priemonėmis. Itin svarbu taip saugotis tėvams, kurie plaukia su vaikais, ir yra atsakingi ir už juos. Juk reikia būti budriais, jeigu prireiktų, gelbėti vaiką.
Gelbėjimosi liemenės
Kaip ir visos vandens valtys, baidares reikalauja įstatymų numatyto saugumo. Pagal įstatymą, reikia valtyje turėti tiek gelbėjimosi liemenių, kiek yra žmonių. Na o tiesiog laikyti liemenę kažkur valtyje nėra labai efektyvu, daug protingiau yra tiesiog tą liemenę pačiam dėvėti. Tada ji ir apsauginę funkciją atliks, dėl to ji ir reikalinga, ir šiaip nesušlaps valties dugne, nesivolios po kojomis. Beje, su liemene pripučiama yra ne tik saugu, bet ir šilta. Jeigu plaukiate vėsią vėjuotą dieną, tai ši liemenė bus geras skydas nuo vėjo.
Protingas plaukimas
Labai svarbu plaukiant tiesiog nedaryti kvailysčių. Tie ereliai, kurie bando plaukdami prieš kitus pasirodyti, daryti keistus manevrus ir kitaip išsiskirti, kartais galiausiai patys įkrenta į vandenį arba ką nors kito įmeta. Todėl labai svarbu tiesiog saugoti savo keleivius, save, visą ekipažą ir plaukti atsakingai. Vanduo – ne juokai.
Apsaugos nuo saulės ir vabzdžių
Kadangi dažnai upės vingiuoja per miškus, pievas ir medžius, reikėtų saugotis ir vabzdžių. Tos gamtos gausios dalies, kuri nėra mums labai draugiškai nusiteikusi. Verta išsipurkšti specialiais aerozoliais, būti pasiskiepijus nuo erkių, taip pat saugotis ir saulės spindulių.