Graži tradicinė sužadėtuvių simbolika – žiedo įteikimas mylimajai. Tai nėra toks paprastas procesas, koks iš pradžių gali pasirodyti, nes jam pasiruošti įprastai nepakanka vienos dienos. Veiksmų eiga dažniausiai prasideda nuo idėjos, koks žiedas turėtų puošti antrosios pusės pirštą. Deja, ne visuomet norai sutampa su pasiūla, tačiau, platėjant sužadėtuvių žiedų parduotuvių pasirinkimui, išsirinkti darosi vis paprasčiau. Radus sudominusį ir prieinamos kainos sužadėtuvių žiedą, svarbu gerai žinoti tinkamą žiedo dydį, nes kitu atveju gali būti nemalonių staigmenų pačiu netinkamiausiu metu. Kitas žingsnis – suplanuoti laiką ir vietą, tačiau kai kuriems būdingas spontaniškumas sudaro dar tinkamesnes sąlygas sužadėtuvių žiedo įteikimui ir tokiu būdu sužadėtuvės tampa ypatingesne tradicija.
Sužadėtuvių žiedas yra įsipareigojimo ir brandaus sprendimo įrodymas, paverčiantis dviejų žmonių gyvenimus iš atskirų į vieną. Jo pasirinkimas neturėtų būti atmestinas, nes sužadėtuvių žiedai ne retu atveju mūvimi visą gyvenimą šalia vestuvinio, o taip pat perduodami iš kartos į kartą. Klasikiniai sužadėtuvių žiedai būna iš vientiso pasirinkto metalo, be papuošimų ar brangakmenių, tačiau jų nedraudžiama išgraviruoti. Modernūs, pagal specifinę viziją kuriami žiedai sužadėtuvėms yra išskirtinumo siekiantiems entuziastams. Prieš perkant, labai svarbu įsiklausyti ne tik į savo nuojautą ar grožio supratimą, bet ir antrajai pusei įrodyti, jog gerai ją pažįstate ir išrenkate tai, kas patiktų ir jai.
Taigi, nors sužadėtuvių žiedai pasižymi įvairiais dizainais, tačiau Lietuvoje vis dar populiariausi vieną deimantą turintys žiedai. Anksčiau sužadėtuves puošdavo žiedai su šešiais brangakmeniais. Tai įrodo, jog ir senos tradicijos turi tam tikras tendencijas bei keičiasi priklausomai nuo susiklosčiusių aplinkybių.
Sužadėtuvių žiedas yra tarsi gražus gestas. Mergina pasižada vaikinui, o vaikinas merginai. Labai graži sena tradicija, kuri tikiuosi niekada neišnyks.