Saulės parkai tai vietovės, kuriose ant žemės įrengiamos saulės elektrinės. Šie parkai priklauso vystytojams, kurie įprastai parduoda arba išnuomoja įrengtas elektrines. Jas nusipirkti gali fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie nori naudoti švarią ir pigesnę elektros energiją.
„Saulės grąža“ tikslas, kad kiekviena šeima kurtų tvarią aplinką
Antras pagal dydį saulės parkas Lietuvoje yra Šiaulių rajone, Kuršėnuose, jį vysto „Saulės grąža“ įmonės atstovai. Šį įmonės, įkurta 2012 metais, o šiuo metu yra pirmaujanti saulės energetikos srityje. Per tuos metus buvo įgyvendinta virš 1480 jėgainių projektų Lietuvoje ir užsienyje, kurių bendra galia siekia 25 MW.
Šiuo metu jau veikiantis „Saulės grąžos“ parkas Kuršėnuose – tai puiki galimybė kiekvienai šeimai kurti tvarią aplinką, naudoti iš atsinaujinančių išteklių pagamintą energiją. Sudaromos galimybės, nedidele rinkos kaina įsigyti saulės elektrinę namų, butų, sodybų, kotedžų gyventojams. Nuo 2020 metų saulės parkuose įsigyjant jėgaines galima gauti Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) paramą, kuri yra 323 euro už 1 kW galios. Su šia parama įsigyjant jėgainę, jos atsipirkimo laikas būtų 5-7 metai. Elektrinės efektyviai gamina elektrą ne mažiau nei 25 metus, todėl 18-20 metų jėgainės savininkas naudos švarią ir 3 kartus pigesnę energiją.
Kuršėnų saulės parke sumontuoti aukštos kokybės, pažangiausi saulės moduliai ir kitos sistemos, jos užtikrina efektyvią elektros gamybą ilgus metus.
Saulės parkai ar elektrinė individualiame name?
Saulės parkai suteikia galimybę jėgaines turėti butų, kotedžų gyventojams, kurie neturi galimybės įrengti jėgainės ant namo stogo. Ne visada šlaitinis namo stogas yra tinkamos krypties, todėl elektrinė saulės parke taip pat tampa gera išeitimi.
Saulės elektrinių parkuose pliusai:
-
Kuršėnų saulės parke elektrinės jau veikia, todėl galima iš karto naudoti jų gaminamą pigesnę elektrą.
-
Saulės parkai prižiūrimi vystytojų už nedidelį mokestį, todėl nereikia rūpintis kas metine elektrinės priežiūra.
-
Šie parkai – tai išeitis norintiems turėti elektrinę, bet neturintiems reikiamo stogo ar žemės ploto.
-
Parkuose esantys saulės moduliai turi idealų pasvirimo kampą, todėl efektyviausiai gamina energiją. Tokį kampą ne visada pavyksta išgauti, montuojant jėgainę ant šlaitinio stogo.