Paprastai žmonėms langų montavimas neatrodo susijęs su musėmis. Tačiau štai vienai šeimai tenka prisiminti šiurpią istoriją, kai sumontavus naujus plastikinius langus, iš sienų pradėjo lįsti labai daug musių.
Langus sumontavo rudenį
Kaip pasakoja namo savininkas Tomas, langų montavimas buvo numatytas visą vasarą, bet tik iki rudens normaliai tuos langus pagamino, vėliau šiek tiek pinigų trūko. Galiausiai langai buvo dedami, kai jau buvo vėsu, o medžiai buvo nusimetę nemažai lapų. Tada niekas neįtarė, kaip senų medinių langų pakeitimas naujais plastikiniais, paveiks visą namą ir jo ekosistemą.
Musių būdavo visada
Kaip pasakoja Tomas, musių pavasario metu visada būdavo name. Jos išlįsdavo iš namo plyšių, iš ten, kur žiemojo, kai atšildavo. Tai būdavo įprasta, kad kartais net reikėdavo pagaminti specialius musių „makaronus“, prie kurių šios prilipdavo. Apie muses kas nors mažiausiai galvojo, kai buvo keičiami langai. Tačiau paaiškėjo, kad tai labai paveikė jų gyvenimą.
Musių kolonijos – iš kur jos
Kaip košmarą prisimena Tomas, kai pavasarį atvažiavo į šią sodybą ir pamatė, kad ant visų plastikinių langų yra tiesiog milžiniškos leisgyvių musių kolonijos. „Tai buvo panašu į tuos tokius siaubo filmus, kur iš sienų pasipila kraujo lavinos ir kažkas panašaus darosi. Aš to nesitikėjau, niekas to nesitikėjo. Tai atrodė tikrai šiurpiai. Buvo aišku, kad kažką reikės daryti, nes kol kas tai atrodo tikrai pasibaisėtinai. Taigi, mes jas purškėme nuodais, gaudėme, daužėme su pletne ir netgi siurbėme su dulkių siurbliu. Bet baisiausia, kad įjungus centralinį šildymą, jų ėmė lįsti vis daugiau ir daugiau. Tai buvo siaubinga“, – prisimena vyras. Gali būti, kad pakeitus langus, musės tarsi tapo įkalintos namo sienose, kuriose buvo pasiruošusios žiemoti. Veikiausiai jos įlindo per kiaurus langus į sienas, o pavasarį turėjo išlįsti. Tačiau pavasaris nustebino tuo, kad nebebuvo likę išėjimo. Nebuvo per kur išlįsti. Taigi, musėms teko kankintis namo viduje ir tūpti į didžiausias kolonijas, kurių anksčiau niekas nebuvo taip matęs.