Anksčiau tai vadindavome tiesiog labai mažu butu, o dabar tai – kompaktiškas butas. Didėjant centralizacijai, didmiesčiuose gyvenamasis plotas tik brangsta, todėl dažnas naujakurys renkasi itin nedidelius 18 – 25 kvadratinių metrų butus, neretai įrengiamus buvusiuose bendrabučiuose. Tačiau sumaniai įrengtame bute vietos nepritrūks. Tereikia išsirinkti tinkamus baldus (pavyzdžiui, iš interneto parduotuvės: https://www.b-a.eu/c1944/Baldai) ir laikytis keleto esminių principų. Keletas patarimų padės pasirinkti tinkamus baldus kompaktiškam butui ir paversti nedidelę erdvę pilnai atitinkančia modernaus miestiečio lūkesčius.
Šviesos gaudymas ir erdvės plėtimas
Pirmoji taisyklė, kurios reikėtų laikytis, norint pergudrauti optikos ir fizikos dėsnius bei vizualiai praplėsti erdvę – tai šviesos gaudymas. Reikėtų rinktis kiek įmanoma daugiau šviesių spalvų. Šviesiausia, aišku, yra balta, nes ji atspindi visas spektro spalvas. Geriausia rinktis baltos spalvos lubas, sienas, grindis ar kažką iš šių elementų. Tuomet joks kampelis neliks paskendęs tamsoje ir erdvė atsiskleis pilnu savo dydžiu. Vizualiai ją padidinti padės veidrodžiai. Įrenginėjant nedidelę gyvenamąją erdvę apie veidrodį reikėtų galvoti ne tik kaip apie paveikslėlį, į kurį tilptų jūsų galva šukuojantis, skutantis barzdą ar valantis dantis, bet kaip apie šviesą atspindinčius paviršius, padvigubinančius erdvę. Sumaniai klijuokite ir kabinkite veidrodžius, kai atrodys, kad tą galite padaryti tikrai veiksmingai, siekiant vizualiai praplėsti erdvę. Gudrybė – veidrodžiai, panašūs į langus, turintys lango rėmo tipo apvadus. Gerai pasukus galvą, tikrai rasite būdų kaip apgauti save pačius ir visus, įėjusius į namus, ir „padidinti“ plotą. Taip pat atkreipkite dėmesį ir į dirbtinio apšvietimo galimybes. Mat šviestuvai, lempos ir lemputės gali taip pat padidinti erdvę bei atkreipti dėmesį į tam tikrus jos aspektus.
Nedideli baldai
Kitas žingsnis – minimalistinių baldų pasirinkimas. Vieta atsisėsti gali užimti labai mažai vietos, jeigu tai, pavyzdžiui, moderni kėdė su viena koja, be didelių dekoracijų ir be rankoms skirtų atramų. Didelė kėdė gali atrodyti kaip sostas ir užimti 10 kartų daugiau vietos, nors jos funkcija bus ta pati – prisėsti ir gražiai atrodyti. Tad planuojant nedidelius namus reikėtų atsisakyti milžiniškų barokinių baldų ir iškart rinktis minimalistinius. Tai paprasčiausiu fiziniu būdu padės sutaupyti vietos. Taip pat, aišku, nereikėtų ir rinktis tokių baldų, kurių jums nereikia. Beje, prisimininkite, kad grožį sukursite suderindami objektus, todėl jums neverta skirti dėmesio vieno didelio prašmatnaus sosto ar kito išskirtinai gražaus, tačiau gremėzdiško baldo pirkimui.
Daugiafunkciniai baldai
Geriausias išradimas jūsų mažam butui – daugiafunkciškumas. Jeigu įmanoma ir jeigu manote, kad jums tai bus patogu – rinkitės daugiafunkcinius baldus. Tokius, su kuriais galėtumėte patenkinti savo poreikius ir išlaikyti butą erdvų. Atlenkiami stalai, sofos – lovos, baras – stalas, viena į kitą susimaunančios taburetės, pakabinamos ant lubų lentynos ir kiti panašūs baldai leis namus paversti funkcionaliais ir gražiais. Internetu pirmiausia ir ieškokite elektroninėje parduotuvėje būtent tokių baldų. Taip pat ir tų, kurie tiesiog taupo vietą. Pavyzdžiui, dviaukštė lova vietoje kelių ant žemės statomų vaikiškų lovelių.
Tad gyvenkite kompaktiškame bute ne ką prasčiau negu dideliame.